CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výroba přání Svatební oznámení s pečetí

Výroba přání

Svatební oznámení s pečetí

Svatební pečeť dodá vašim svatebním oznámením nádech originality a výjimečnosti. Využijte pečeti nejen na svatební oznámení, ale i na jmenovky a jako dekorace na stůl.

Materiál a pomůcky

Postup

1.  Pečeti sloužily k ověřování pravosti písemností již v dávných dobách. Technologie pečetění zůstává víceméně podobná, stále je potřeba roztavený pečetní vosk a razidlo. Budete potřebovat i držák a buď tavící pistoli na pečetění, nebo nádobku, do které dáte vosk, a ten rozehřejete. 

   

2. I pro začátečníky, kteří pečetění nikdy nezkoušeli, je vhodnější speciální tavící pistole na vosk. Má nižší tavící teplotu než klasická tavná pistole, nedá se zaměnit. Vložte do pistole vosk a zapněte ji. Když se vosk začne tavit, 3-4x zmáčkněte pistoli a snažte se udělat tvar pravidelného kruhu.

     

3.  Razidlo by mělo být studené (můžete ho na chvíli umístit do ledničky), aby se dobře otisklo v horkém vosku. Do roztaveného vosku postavte razidlo a mírně otáčejte dokola tam a zpátky, abyste vytvořili kulatý tvar pečeti. Pokud je vosk příliš horký, může se stát, že se vosk k pečeti přilepí a otisk se nezdaří.

   

4.  Staré pečeti se vyráběly z vosku, který se rozlomil, když se pečeť porušila. Metalické vosky do tavné pistole jsou pružné a nedají se rozlomit. Pokud s nimi chcete zapečetit obálky, prozradíme vám jeden fígl. Obálku otevřete, vložte dovnitř pečící papír, vytvořte pečeť a nechejte ji vychladnout. Poté vyjměte pečící papír a obálku uzavřete tak, že vložíte roh klopy obálky dovnitř. Pečeť tak zůstane neporušená a obálka půjde lehce otevřít. Na kraftovém papíru zůstane pečeť "přilepená", z pečícího papíru ji lehce odlepíte.

  

Video jak na pečetění:

5.  Vyzkoušejte pečetění se sušenými rostlinami. Postup je stejný jako v předcházejících krocích. Do rozehřátého vosku přidejte sušenou květinu nebo trávu a přiložte pečetidlo. Takto "ozdobené" pečeti použijte jako dekoraci na svatební oznámení a jmenovky. 

 

6. Pečetění není nic složitého, podívejte se na video, kde se dozvíte, jak na to.

   

7.  Pečeť je originální a luxusní, bude slušet každému svatebnímu oznámení. Pokud hledáte obálku na svatební přání, jednoduše použijte transparentní papír. Přeložte ho podle velikosti přání, přidejte provázek a pečeť a originální obálka je na světě.

Vyrobte si pár pečetí jen tak, velmi dobře mohou posloužit například jako dekorace na stole.

Pečeť je originál, pečeť je známka luxusu. Přidejte ji nejen na svatební oznámení a jmenovky na stůl, ale i na láhev svatebního vína nebo na krabičku s dárky pro svatební hosty.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (24.7 + 28.7) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru